info@erdoganmetal.com.tr
+90 (372) 334 34 00

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

Erdoğan Metal > Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı
fazli_erdogan

HUZURLU, GÜÇLÜ, MÜREFFEH BİR TÜRKİYE ARZUSUYLA GELECEĞE DOĞRU ÇELİK ADIMLARLA İLERLİYORUZ.

Değerli Paydaşlarımız ve Çalışma Arkadaşlarımız,

1987 yılında Erdoğan Metal’in kurulmasıyla birlikte yassı çelik sektöründe çıktığımız yolculuğumuzda, çelik endüstrisi ve inşaat başta olmak üzere birçok farklı sektöre de dolaylı olarak temas eden bir grup olarak, bölgemize ve ülkemize değer katan eser ve hizmetler sunmaya devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

36 yılını tamamladığı bu yolculuğun her anında doğru adımlarla büyümeyi hedefleyen şirketimiz, siz değerli çalışma arkadaşlarımızın da azmi, çalışkanlığı ve desteğiyle, Türkiye’nin çelik ve inşaat sektörlerine önemli değerler kattı. 1993 yılından itibaren 8 farklı üretim tesisi kurduk, işlettik ve bazılarının farklı yatırımcılara devredilmesiyle kendi sektörlerinde yeni başarıların zeminlerini hazırlamış olduk.

Demir çelik ve inşaat sektörleri, ülkemizde ve dünyada meydana gelen tüm olumsuz gelişmelerden her daim en hızlı şekilde etkilenen iki sektör olmuştur. Erdoğan Metal Şirketler Grubu olarak bizler de sektörümüzdeki bu olumsuz süreçlerde elbette zor zamanlar geçirdik. Ülke genelinde demir çelik emtia fiyatlarında sert düşüşlerin yaşandığı 2008 ve 2018 krizlerinden ve döviz kurlarında meydana gelen sert yükselişlerden maalesef bizler de etkilendik. Ancak bu zor zamanlarda şirketlerimizin büyüme ivmesini sürdürmeyi başardık. Özellikle 2018 yılı sonrasında şirketlerimizin finansal ve stratejik yönetiminde aldığımız isabetli kararlarla, büyüme ivmemizi hedeflediğimiz seviyelere getirdik.

2020 yılında dünya genelinde tecrübe ettiğimiz Covid-19 salgınının etkilerini en aza indirmek için ivedi şekilde dijital dönüşüm adımlarını attık. Pandemi sonrasında Avrupa pazarının ülkemiz üzerinden yassı çelik ithalat hacmini artırma eğilimi ile stoklarımızı ve çelik servis altyapımızı artırarak, bu süreci de hızlı ve yara almadan atlattık.

2021 yılı sonrasında etkilerini günden güne çok daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle yaşanan enerji krizi ve dolayısıyla artan maliyetlere karşı, yenilenebilir enerji sistemlerine yatırım yapma kararı aldık. Ereğli ve Payas fabrikalarımızın çatı GES’lerini 2022 yılında tamamladık ve hizmete açtık.

2023 yılına ülkemize büyük acılar yaşatan ve 11 ilimizi direkt etkileyen “Yüzyılın Felaketi” ile başladık. Yaşanan depremden etkilenen Hatay Payas’ta bulunan fabrikamızın çalışanlarına, ailelerine, bölgedeki paydaşlarımıza ve gücümüzün yettiği kadar ulaşabildiğimiz tüm ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek için bölgeye yardım araçlarımızı ve personellerimizi ulaştırdık. Bir taraftan depremin acı tablosunun üzüntüsünü yaşarken, bir taraftan da milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü olduğuna bizzat deprem bölgelerinde şahit olduk. Ülkece bir daha böyle bir acı yaşanmaması için dua ediyor; tekrar yaşanabilecek tüm doğal afetlerin negatif etkilerini önleyici tedbirlerin alınmasını ümit ediyorum.

2023 yılının sonlarına yaklaşırken, kurumsal yapımızı sürekli geliştirip, çalışma arkadaşlarımızın iş ve yaşam standartlarını daha da iyileştirme gayreti içindeyiz. Hem onların huzur ve mutluluklarını artırmak hem de şirketlerimize olan bağlılıklarını ve aidiyet duygularını diri tutmak vazgeçilmez hedeflerimizdendir. Ticari yelpazemizi geliştirerek, üretimi, ihracatı ve istihdamı odaklayan bir anlayışla 36 yıl önce çıktığımız bu yolculuğumuza, faaliyetlerimizi artırarak devam etmek niyetindeyiz.

Erdoğan Metal Şirketler Grubu olarak, ülkemiz ve milletimizin yarınlara her daim umutla bakıyor;  paydaşlarımızla ve çalışanlarımızla birlikte huzurlu, güçlü, müreffeh bir Türkiye arzusuyla geleceğe doğru çelik adımlarla ilerliyoruz.

Saygılarımla,

Fazlı Erdoğan

Erdoğan Metal Yönetim Kurulu Başkanı