info@erdoganmetal.com.tr
+90 (372) 334 34 00

Tarihçe

Erdoğan Metal > Tarihçe
 • 1987

  FAZLI ERDOĞAN ÖNDERLİĞİNDE BİR AİLE GİRİŞİMİ OLARAK KURULDU.

  1987 yılında Fazlı Erdoğan önderliğinde bir aile girişimi olarak kurulan Erdoğan Metal, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli İlçesi’nde faaliyetlerine başlamıştır. Zaman içerisinde bünyesinde doğan firmalarla birlikte Zonguldak, Hatay ve Ankara’da bulunan merkezi sanayi bölgelerinde kurduğu tesislerle yoluna devam eden Erdoğan Metal, demir çelik endüstrisi için üretim, tedarik ve lojistik alanlarında önemli başarılara imza atmıştır.

 • 1997

  ÜRÜN VE HİZMETLERİNİ ÇEŞİTLENDİRDİ.

  1997 yılında ilkini kurduğu bu tesislerin öncelikli faaliyet alanı yassı demir ürünlerini dilme – kesme (Çelik Servis Merkezi) olmuş, sonrasında ise ulaşım güvenliği, enerji ve inşaat sektörleri için galvanizli çelik üretimi ve montajı alanında, yurtiçi ve yurtdışında birçok projeye kaliteli ürün ve hizmet üretmeye devam etmiştir.

 • 2009

  ZONGULDAK KARADENİZ EREĞLİ'DE MERKEZ FABRİKASINI KURDU.

  2009 yılında Zonguldak Karadeniz Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m2 kapalı ve 27.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 37.000 m2’lik bir saha üzerine merkez fabrikasını kurmuştur.

 • 2011

  HATAY PAYAS’TA YENİ FABRİKASINI KURDU.

  2011 yılında da Hatay Payas Organize Sanayi Bölgesi’nde 5.000 m2 büyüklüğünde ikinci çelik servis fabrikasını açmıştır.

 • 2013

  AKÇELİK A.Ş. İLE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE DE FAALİYETLERİNİ ARTIRDI.

  Erdoğan Metal, 2013 yılından itibaren grup şirketlerinin bir diğer firması olan Akçelik A.Ş. ile birlikte inşaat sektöründe de katma değer üretmeye başlamıştır. T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Belediyelerinin altyapı ve üstyapı taahhüt işlerinde birçok proje tamamlayan firmamız, 2018 yılından itibaren Muğla ve İstanbul’da üst segment özel konut projeleri ile faaliyetini sürdürmektedir.

 • 2015

  GRUBUN YENİ ÜYESİ AÇIKYOL A.Ş. İLE ÖNEMLİ PROJELER BAŞLATILDI.

  Ana faaliyet alanı inşaat ve demir çelik ticareti olan Açıkyol A.Ş., 2017 yılında Zonguldak Kozlu’da 1.000 (bin) kişilik erkek öğrenci yurdu inşaatını tamamladı. Grubun tohumlarının atıldığı topraklar olan Zonguldak bölgesine yatırımı ana amaç edinen şirket, Ereğli ilçesinde çeşitli konut ve iş merkezi projelerini tamamlamış olup, 2023 yılında yine Kozlu ilçesinde başladığı Del Marin projesiyle ilgi görmeye ve bölgeye değer katmaya devam etmektedir.

 • 2020

  İTTİFAK METAL VE MARKA YASSI'YI BÜNYESİNE KATTI.

  2020’de grubun diğer iki firması olan İttifak Metal ve Marka Yassı’yı şirket birleşimi ile bünyesine katarak yassı çelik alanındaki firmalarını tek bir çatı altında birleştiren Erdoğan Metal, şeffaf, proaktif, hızlı, kurumsal ve tüm müşterilerine eşit düzeyde hizmet etme anlayışı ile en gelişmiş uluslararası standartlara uyumlu olacak şekilde üretimine devam etmektedir.

 • 2022

  GÜNEŞTEN ÇELİĞE ENERJİ AKIŞI BAŞLADI.

  Daha önceden farklı kamu ve konut projelerinde çatı GES uygulamaları gerçekleştiren bir şirketler grubu olarak, 2022 yılında Erdoğan Metal Kdz. Ereğli ve Payas fabrikalarının elektrik ihtiyacını karşılamak için toplam 1,6 mW gücündeki kendi çatı GES’lerini de devreye almıştır.